Päevakava

 

Inspiratsioonipäev 20. veebruaril 2020 on täis põnevaid loenguid ja töötubasid aga ka seiklust! Tule kohale juba varem, sest kell 13 viib Tartu Ülikooli raamatukogu läbi orienteerumismängu, kus pannakse proovile Sinu teadmised raamatukogu kohta. Võistlus saab alguse seminariruumis Kodavere umbes 20-minutilise küsimuste–vastuste vooruga raamatukogu kohta. Teise etapina toimub kogu raamatukogu alal orienteerumismäng (vihjete järgi tuleb raamatukogus leida üles viidatud raamatud, heliplaadid, vms) ja selle kestuseks on umbes 30 minutit. Parimale auhind!

Ülejäänud päevakava leiad allpool.

 

KONVERENTSISAAL


14.00—14.05

14.15—15.30

Avalikult vaimsest tervisest — Katri-Helena Allas, Merle Purre and Liisa Rajamets. Paneeldiskussioon (ENG)

RajametsPurreAllasKatri-Helena, Merle ja Liisa on kolm noort naist erinevatelt elualadelt, keda seovad huvi vaimse tervise vastu ning isiklikud kogemused vaimse tervise muredega. Nad on käinud koolides külalistunde andmas vaimse tervise teemadel erinevas vanuses noortele. Oma ettekandes räägivad nad üldiselt vaimsest tervisest, jagavad oma isiklikke kogemusi ja õppetunde ülikooliajal läbipõlemisest, ärevusest ja depressioonist ning samuti erinevatest enesehoidmise viisidest.

15.45—15.55

Loosimised

Auhinnad panevad välja:

toetajad

Mängudel hoia silma peal Facebookis. Auhinna saamiseks peab olema üritusel kohal.

16.00—16.45

Sirje Tammiste — Mida saad üliõpilasena teha juba täna, et tööelus edukam olla?

Sirje TammisteSirje Tammiste on Tartu Ülikooli psühholoogia eriala vilistlane. Ta on erinevatele ettevõtetele töötajaid otsinud üle 20 aasta. Iga otsing algab küsimusest tööandjale – keda nad tegelikult otsivad. Mis on oluline lisaks haridusele ja kogemustele? Tööintervjuudel on olulised küsimused kandidaatidele – miks just see töökoht? Kuhu tahad oma elus jõuda ja mida saavutada?

„Meie kohtumisel inspireerin kõiki osalejaid mõtlema oma elule suures plaanis. Kindlasti räägime ka olulistest karjäärivalikuid puudutavatest küsimustest ning arutame – miks mõned inimesed leiavad lihtsamalt töö kui teised. Mis tegelikult edu tagab? Mida saaksid sina üliõpilasena juba täna teha, et tööelus edukam olla.“

17.00—17.40

Intsikurmu Festivali peakorraldaja Mihkel Kübar — Ühe festivali korralduse võludest ja valudest

Mihkel KübarMihkel liitus Intsikurmu meeskonnaga 2013. aastal ja alates 2014. aastast on ta olnud Eesti kiiremini kasvava festivali — Intsikurmu festivali peakorraldaja. Mihkel on alati avatud uutele ideedele — tema jaoks pole halbu ideid, vaid ainult võimalused.

17.45—18.00

Loosimised ja päeva lõpetamine

Auhinnad panevad välja:

toetajad

Mängudel hoia silma peal Facebookis. Auhinna saamiseks peab olema üritusel kohal.

 

SEMINARIRUUM TÕSTAMAA


14.15—14.55

Kristo Veinberg — Kuidas Tartu Ülikool mind „ära rikkus“?

Kristo VeinbergKristo Veinberg – režissöör, näitleja, operaator, õpetaja ja sündmuste lavastaja, aga eelkõige siiski inimene, kes oma tööga üritab maailma paremaks muuta. Oma näitlejaõpingute alguses TÜ Viljandi kultuuriakadeemias ei olnud tal aimugi, milliseks tema elu pärast kooli lõppu kujuneb. Üllatuslikult on kogu õpingutest saadud pagas osutunud kuldaväärt valuutaks tema senises karjääris. Oma kogemusi ja tähelepanekuid, nii häid kui halbu oma kooliajast kui elust pärast seda jagab ta oma esitlusel: „Kuidas Tartu Ülikool mind „ära rikkus“?!“

15.00—15.40

Riin Ahlberg — Keeleõppe rakendamine ja töötamine eri kultuurides (ENG)

Riin AhlbergRiin reisib, et elada ja elab, et reisida. Inglise keele ja kirjanduse magistrikraad ning CELTA sertifikaat võimaldavad tal elada ja töötada maailma eri paigus ning kogeda erinevaid kultuure vahetult. Peale kooli lõpetamist võttis ta vastu väljakutse asuda õpetama inglise keelt lastele Lõuna-Koreas ega ole veel kordagi kahetsenud. Kümne aasta jooksul on ta õpetanud erinevates keeltekoolides Hiinas, Poolas, Slovakkias ja Vietnamis. Kõigi nende kogemuste vahele mahtus veel üks suvine intensiivkursus ja olümpiamängudel kohtunikuks olemine Inglismaal ning Costa Rica avastamine riikliku programmi raames inglise keele vabatahtliku õpetajana.

16.00—16.50

Kärt Anton — Muusiku igapäevaelu

Kärt AntonKärt Anton on 25-aastane laulja ja muusikalinäitleja, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia vilistlane. Terve elu on teda ümbritsenud muusika, aga igapäevast leiba hakkas ta laulmisega teenima alles kolm aastat tagasi. Pea- ja kõrvalosad muusikalides, filmides, sarjades, revüüteater, muusikalised show’d ning erinevatel lavadel musitseerimine on tema argipäev. Muidugi ei saa mainimata jätta TV3 saadet „Su nägu kõlab varsti tuttavalt“, kus Kärt ennast terve eesti rahva ees proovile pani.

Kuidas lauljana/muusikuna Eestis ära elada ning mis on meelelahutaja elu plussid ja miinused? Kõigest sellest ja paljust muust värvikirevast räägib Kärt Anton.

17.00—17.40

Karmen Joller — Väärtused, mis viivad edasi

Karmen JollerKarmen Joller, Kivimäe Perearstikeskuse perearst. Aasta Arst 2017, Eesti Arstide Liidu eestseisuse liige, Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige. Arvamusliider. Karmen viib läbi töötoa „Väärtused, mis viivad edasi“, kus ta räägib sellest, mis on teda mõjutanud ja kujundanud. Ja miks ta on seal, kus ta on.

 

SEMINARIRUUM KODAVERE


14.15—14.45

Kati Voomets — Kuidas panna raha enda jaoks tööle (ka magades) (ENG)

VoometsKati Voomets on töötanud Swedbankis üle kaheksa aasta. Rahaasjade teabekeskuse juhina on tal hea ülevaade inimeste finantsharjumustest. Kati jagab oma tähelepanekuid sellest, kuidas motiveerida end paremate finantsharjumuste tekitamiseks, samuti kuidas raha säästa ja investeerida.

14.55—15.40

ÜKSA — Kuidas olla rohkem kui lihtsalt tudeng? (ENG)

ÜKSA-logoOled mõelnud teha midagi lisaks õppimisele, kuid praktika ega töö veel ei köida? Tartus ja Eestis on mitmeid võimalusi, kus saab vabatahtliku tööga panustada millessegi suuremasse, omandada praktilisi kogemusi ja leida häid sõpru. Näiteks on Tartus pea 70 eriilmelist tudengiorganisatsiooni. Tule töötuppa ja saad selgust, millised on sinu võimalused teha õppimise kõrvalt vabatahtlikukku tööd ja kuidas leida organisatsiooni, kus saad kõige rohkem areneda. 

Töötuba viib läbi Joanna Kurvits organisatsioonist Üliõpilaskonna Sihtasutus, mis veab eest OLE ROHKEM. liikumist ja arendab Tartu tudengiorganisatsioone.

16.00—16.55

TÜ Rohuteaduste Selts — Taimsed vahendid stressi vastu

TÜRSTartu Ülikooli Rohuteaduse Selts on proviisoritudengeid ühendav organisatsioon. Seltsi missiooniks on liita proviisoritudengid ühtseks kogukonnaks, laiendada tudengite silmaringi ning suurendada ühiskonna ravimiteadlikkust.

TÜRS viib läbi töötoa, kus tutvustatakse taimseid vahendeid stressiga võitlemiseks. Igaüks võks tunda lihtsaid ja turvalisi meetmeid hooajalise depressiooniga võitlemiseks.

17.00—17.40

Eesti Füüsikaüliõpilaste Selts — Mida on andnud mulle loodusteaduslik haridus? (ENG)

FÜSEesti Füüsikaüliõpilaste Selts (FÜS) on Eesti Füüsika Seltsi osakond, mis loodi 2012. aasta kevadel selleks, et ühendada ning esindada Eesti Vabariigis füüsikat ja sellega seonduvaid erialasid õppivaid tudengeid. Seltsi eesmärkideks on füüsikaõppe parendamine, harivate ürituste korraldamine, füüsika- ja loodusteadusliku õppe populariseerimine ning tudengite-, õppejõudude- ja teadlaskonnavahelise sidususe suurendamine.

Inspiratsioonipäeval korraldab FÜS töötoa „Mida on andnud mulle loodusteaduslik haridus?“. Tulemas on esinejad, kes jagavad oma kogemusi ning räägivad lühidalt oma teekonnast selleni, kuhu on nad jõudnud täna. Selles eduloos, mis paratamatult on olnud ka omade katsumustega, toovad nad esile, mis rolli on selle juures mänginud nende haridus, olgu see füüsika, keemia või materjaliteadus.

 

SEMINARIRUUM KURSI


14.15—14.50

Ajakirjanduse töötuba I — Selge sõnum

PalgiGreete Palgi on Tartu Ülikooli ajakirjanduse vilistlane ning Delfi reporter-toimetaja. Vahetu kogemusega räägib ta kuidas edastada selge sõnum meeletus infotulvas, milliseid väljakutseid pakub meediamaastik infoajastul ning kuidas end ajalise surve all motiveerida. Lisaks väike näpuharjutus.

14.55—15.40

Ajakirjanduse töötuba II — Selge sõnum

PalgiGreete Palgi on Tartu Ülikooli ajakirjanduse vilistlane ning Delfi reporter-toimetaja. Vahetu kogemusega räägib ta kuidas edastada selge sõnum meeletus infotulvas, milliseid väljakutseid pakub meediamaastik infoajastul ning kuidas end ajalise surve all motiveerida. Lisaks väike näpuharjutus.

16.00—16.55

sTARTUp Lab (ENG)

startupsTARTUp Lab (endine Ideelabor) on Tartu Ülikooli majandusteaduskonna allüksus, mis pakub tegevuspõhist ettevõtlusõpet ja eelinkubatsiooniteenuseid kõikide valdkondade üliõpilastelele ja Tartu õppuritele. sTARTUp Lab on koht, kus põnevatele probleemidele üheskoos uudseid lahendusi leida ja ellu viia.

Siin saate teada, mida on tarvis startup'i asutamiseks, kuidas aitab sellele kaasa ülikool ning lisaks saate kuulata meeskonna CommuniCare edulugu. CommuniCare alustas oma teekonda sTARTUp Lab-st, on programmi edukas vilistlane, parim STARTER-tiim 2019. aastal ja on ka hetkel Ajujahi 10 parima meeskonna seas.

 

MESSIALA


14.00—18.00

Erasmus +

SaluveerHaljasmäe Erasmus+ pakub eri riikide organisatsioonide ja institutsioonide kaudu teadmisi ja kogemusi mistahes vanuse või taustaga inimestele. See tõstab teadlikkust eri kultuuridest ning aitab kaasa sidususele. Teid tervitab Jaanika Haljasmäe näpunäitega õpirände edukaks planeerimiseks ja Piret Saluveer ettekandega „Kuidas taotleda Erasmuse stipendiumit välismaal praktika sooritamiseks?".

14.00—18.00

AEGEE — võti Euroopasse

AEGEEAEGEE ehk Euroopa Tudengite Foorum on üleeuroopaline võrgustik, mis on esindatud ligi 160 linnas ning 40 riigis. Juba 25 aastat tegutseme ka Tartus. Meie südameasjaks on tuua Euroopat Tartu noortele päev-päevalt lähemale ning pakkuda neile enesearenguvõimalusi.
Liitudes AEGEEga avaneb sulle uus ja põnev maailm, kus igavust pole karta! Korraldame igal nädalal temaatilisi üritusi ning aastas vähemalt kaks rahvusvahelist projekti. Samuti saab omandada uusi praktilisi oskusi näiteks ürituste korraldamise, turunduse, sponsorluse ja liikmehalduse vallas. Pealekauba saad osa rohketest võimalustest AEGEE välisüritusi külastada ning tudengisõbraliku hinnaga Euroopat avastada!

14.00—18.00

Triin Vakker — Kõik, mida teada stipendiumitest

Vakker TÜ Sihtasutus pakub stipendiumeid Tartu Ülikooli üliõpilastele ja noortele teadlastele. Igal aastal toetame õpinguid ja teadustööd nii Eestis kui välismaal ligi 200 000 euroga. Stipendiumeid tutvustab TÜ Sihtasutuse juhataja Triin Vakker.

14.00—18.00

ÜKSA — Kuidas olla rohkem kui lihtsalt tudeng?

ÜKSA-logoÜliõpilaskonna Sihtasutus tegutseb selle nimel, et Tartu oleks kõige arendavam keskkond noortele. Selleks arendame Tartu tudengiorganisatsioone ja populariseerime neisse kuulumist. ÜKSA veab eest OLE ROHKEM. brändi, Tartu tudengiorganisatsioonide koostöövõrgustikku ja korraldab OLE ROHKEM. tegevusi - erinevad arenguprogrammid, koolitused, seminarid, mis arendavad tudengiorganisatsioone. Aitame osalejatel olla rohkem kui lihtsalt tudeng ja leida kõige õigem ja arendavam tudengiorganisatsioon.

14.00—18.00

Triinu Sirge — Õppimise ergonoomika

Triinu SirgeKas mõtled selle peale, mida teeb sinu keha, kui sa parasjagu kirjutad? Kui kasutad sülearvutit? Miks valime endale kingad jala suuruse järgi, aga arvutihiire võtame esimese ettejuhtuva? Triinu Sirge teab vastuseid kõikidele nendele küsimustele ning aitab asjad selgeks teha.

14.00—18.00

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts

EAÜSEesti Arstiteadusüliõpilaste Selts (EAÜS) on Eesti arstitudengeid ühendav organisatsioon. EAÜS tegutseb selle nimel, et tulevased Eesti arstid oleksid professionaalsel tasandil senisest veel kõrgemal. Selleks loovad nad üheskoos erinevaid võimalusi arstitudengite igakülgseks arendamiseks ning eneseteostuseks, et neist saaksid veelgi paremad arstid nii patsientidele kui ka Eesti ühiskonnale. EAÜSi usinad liikmed hoolitsevad ka inspiratsioonipäeva külastajate eest ning tulevad üritusele veresuhkrut ja vererõhku mõõtma. Kui on aeg külastada perearsti ning üleüldiselt oma tervisele rohkem tähelepanu pöörata, saad sa sellest kohe teada.

NB! Mõõtmisi tehakse kiirematele.

14.00—18.00

Rahvusvaheliste Suhete Ring

RSRRahvusvaheliste Suhete Ring (RSR) on Tartu Ülikoolis tegutsev organisatsioon, mis ühendab rahvusvaheliste suhete vastu huvi tundvaid tudengeid. RSR korraldab iganädalaseid loenguid, kus on külalisteks poliitikud, riigiametnikud, teadlased, ettevõtjad ja teised rahvusvaheliste suhetega kokku puutuvad inimesed. Kaks korda kuus anname välja välispoliitilist podcasti Ringjoon ja kirjutame Müürilehte välispoliitika memosid. Lisaks korraldab RSR igal kevadel TÜ Kevadpäevade raames mälumängu rahvusvahelistest suhetest ja vähemalt kord aastas toimub väljasõit mõnda huvitavasse rahvusvaheliste suhetega seotud institutsiooni.

14.00—18.00

14.00—18.00

TÜ Üliõpilasesindus

TYYETartu Ülikooli Üliõpilasesindus teeb üliõpilaste jaoks päriselt olulisi asju ning tahab, et kõik tublid tudengid, kes Inspiratsioonipäevale tulevad, liituksid TÜÜE’ga. Miks? Esiteks selles organisatsioonis on väga lahe, abivalmis ja inspireeriv seltskond. Teiseks saab tudengite ja ülikooli heaks asju PÄRISELT ära teha. TÜÜE algatuste hulgas on joogiveekraanid instituutides, õppelaen 2500€ aastas ja palju muud. Kui sul endalgi kerkib mõte pähe, mida Ülikoolis paremaks saab teha, siis sa saadki. Ei peagi olema TÜÜE esimees, et olla maailmamuutja. Vaja läheb nii instituutide esindajaid, senaatoreid kui ka valdkondade esindajaid, kõik need saavad algatada muutusi, parandada õpikeskkonda ja seista tudengite õiguste eest.

14.00—18.00

Dora+ & Kristjan Jaak — Stipendiumid magistrantidele ja doktorantidele välisõpinguteks

archimedesKristjan Jaagu stipendiume saab taotleda lühiajalisteks õppetööga seotud välislähetusteks, vahetusõpinguteks  ning kogu doktori- või magistriõppe läbimiseks väliskõrgkoolis. Dora+ programm pakub stipendiume lühiajalisteks õppetööga seotud välislähetusteks ja doktoriõppes vahetusõpinguteks väliskõrgkoolis ja –teadusasutuses. Jagame infot võimaluste kohta ja anname nõu eduka taotluse koostamiseks.

14.00—18.00

Futulab

futulabESTOtsid praktikakohta? Tahad uusi kogemusi ja väljakutseid? Vaata praktika.ut.ee — see on Futulabi keskkond, kuhu koonduvad kõik praktikapakkumised, projektid, liidriprogramm ja tasuta seminarid. Liitu Futulabiga, sest tulevik algab Sinust!